REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

EOG Resources czeka na 65 dolarów

polskielupki.pl
2015-05-05 / 09:47
EOG Resources czeka na 65 dolarów

Amerykański producent ropy naftowej i gazu ziemnego EOG Resources Inc planuje rozpocząć szczelinowanie - setki odwiertów ruszą w Północnej Dakocie i Teksasie jeszcze w tym roku. Warunkiem jest jednak stabilizacja cen na rynku ropy, która wg strategii koncernu powinna kosztować co najmniej około 65 dolarów za baryłkę.

Strategia EOG, koncernu uznawanego za lidera w przemyśle łupkowym w USA zakładała miesięczne wiercenia nowych otworów, tylko po to, aby utrzymać je w stanie bezczynności i przez to opóźnić procesy szczelinowania. W taki sposób firma powstrzymuje pompowanie surowca po około 40- procentowym spadku cenowym od zeszłego lat.

Zobacz również

Więcej
Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.

Więcej ropy z łupków
2018-06-19

Więcej ropy z łupków Według najnowszych prognoz amerykańskiej rządowej agencji Energy Information Administration (EIA) łupkowe wydobycie za oceanem w lipcu będzie rekordowo wysokie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.