REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Total porzuca duńskie projekty

polskielupki.pl
2015-05-27 / 09:29
Total porzuca duńskie projekty

Po rozczarowujących wynikach wierceń Total wycofuje swoje zainteresowanie poszukiwaniem gazu łupkowego w Północnej Zelandii.

Firma podjęła decyzję w oparciu o przesłanki ekonomiczne i zapewnia, że nie była to decyzja polityczna, choć trzeba przypomnieć, że prace Totala w Danii zostały wstrzymane na początku tego miesiąca w związku z nieprawidłowościami w użyciu chemikaliów. 

Total nie planuje jednak całkowicie wycofywać się z poszukiwań gazu w Danii. Po uzyskaniu zgody chce ponownie uruchomić operacje w Jutlandii. Przeciwnicy wierceń zapowiedzieli, że będą kontynuować kampanię na rzecz wstrzymania poszukiwań w Jutlandii.

Zobacz również

Więcej
Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.

Więcej ropy z łupków
2018-06-19

Więcej ropy z łupków Według najnowszych prognoz amerykańskiej rządowej agencji Energy Information Administration (EIA) łupkowe wydobycie za oceanem w lipcu będzie rekordowo wysokie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.