REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

polskielupki.pl
2015-06-15 / 09:25
Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

Szczyt produkcji ropy technologią łupkową w USA właśnie mamy już za sobą - informuje agencja Bloomberg.

W czerwcu wydobycie ropy w siedmiu głównych zagłębiach łupkowych USA spadnie  o 1,3 proc., do 5,58 mln baryłek dziennie, przewiduje amerykańska agencja rządowa EIA. W lipcu zmniejszy się o kolejne 1,6 proc., co w wartościach bezwzględnych byłoby największym spadkiem w historii.

Jeśli tak się stanie, mogłoby to oznaczać koniec boomu produkcji ropy technologią łupkową, dzięki któremu USA stały się ponownie czołowym producentem surowca na świecie. 

Do cięć produkcji amerykański sektor łupkowy zmusiła polityka OPEC, który konsekwentnie wstrzymuje się przed ograniczaniem własnego wydobycia, dążąc do zachowania posiadanych udziałów rynkowych

Zobacz również

Więcej
Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.

Więcej ropy z łupków
2018-06-19

Więcej ropy z łupków Według najnowszych prognoz amerykańskiej rządowej agencji Energy Information Administration (EIA) łupkowe wydobycie za oceanem w lipcu będzie rekordowo wysokie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.