REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

USA – ropa z łupków z dopłatą

polskielupki.pl
2016-01-19 / 09:35
USA – ropa z łupków  z dopłatą

Cena ropy łupkowej wydobywanej w Północnej Dakocie spadła poniżej zera, informuje Finanz powołując się na agencję Bloomberg.

Jedna z rafinerii należąca do miliarderów Charlesa i Davida Kohama - Flint Hills Resources LLC ustaliła negatywne ceny zakupu na gatunek ropy North Dakota Sour. W piątek zakład zgodził się na przetwarzanie bogatego w siarkę gatunku ropy, wyłącznie pod warunkiem, że sprzedawca dopłaci dodatkowo 50 centów za baryłkę.

Ujemna cena zakupu jest niewątpliwie kamieniem milowym w historii amerykańskiej rewolucji łupkowej. Według Ministerstwa Energetyki, produkcja ropy w USA, spadła w porównaniu z czerwcowym szczytem o 0,4 mln baryłek dziennie — do 9,2 mln baryłek.

Zobacz również

Więcej
Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.

Więcej ropy z łupków
2018-06-19

Więcej ropy z łupków Według najnowszych prognoz amerykańskiej rządowej agencji Energy Information Administration (EIA) łupkowe wydobycie za oceanem w lipcu będzie rekordowo wysokie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.