REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

polskielupki.pl
2016-10-14 / 09:41
Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

Od rozmów w kartelu OPEC dotyczących decyzji o przywróceniu ograniczeń wydobycia ropy notowania ropy poszybowały w górę. Jeśli ropa dojdzie do ceny 60 USD, to zdaniem ekspertów, spotka się to z mocną reakcją producentów łupkowych.

Według saudyjskiego ministra ds. ropy Khalida Al-Faliha porozumienie producentów umożliwi dojście cen do 60 USD za baryłkę jeszcze przed końcem roku. Jednak zdaniem Fatiha Birola, szefa Międzynarodowej Agencji Energetyki (IEA), dojście cen ropy już do takiego pułapu spotkałoby się ze zdecydowaną reakcją amerykańskich producentów łupkowych.

Amerykańscy producenci już teraz wracają na rynek, po tym jak od początku roku ceny ropy odbiły o  38 proc., wynika z danych firmy Baker Hughes.

Zobacz również

Więcej
Droga ropa pomoże branży łupkowej?
2018-05-25

Droga ropa pomoże branży łupkowej? Ministrowie energetyki Arabii Saudyjskiej i Rosji spotkali się w Rijadzie, aby omówić kwestię ewentualnego ograniczenia porozumienia naftowego. Rosja obawia się, że droższa ropa wesprze rewolucję łupkową.

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego
2018-04-17

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego Z analizy firmy doradczej Wood Mackenzie wynika, że w ciągu trzech lat, czyli w roku 2020, produkcja gazu łupkowego w Chinach prawdopodobnie sięgnie 17 mld metrów sześciennych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.