REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

polskielupki.pl
2016-10-14 / 09:41
Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

Od rozmów w kartelu OPEC dotyczących decyzji o przywróceniu ograniczeń wydobycia ropy notowania ropy poszybowały w górę. Jeśli ropa dojdzie do ceny 60 USD, to zdaniem ekspertów, spotka się to z mocną reakcją producentów łupkowych.

Według saudyjskiego ministra ds. ropy Khalida Al-Faliha porozumienie producentów umożliwi dojście cen do 60 USD za baryłkę jeszcze przed końcem roku. Jednak zdaniem Fatiha Birola, szefa Międzynarodowej Agencji Energetyki (IEA), dojście cen ropy już do takiego pułapu spotkałoby się ze zdecydowaną reakcją amerykańskich producentów łupkowych.

Amerykańscy producenci już teraz wracają na rynek, po tym jak od początku roku ceny ropy odbiły o  38 proc., wynika z danych firmy Baker Hughes.

Zobacz również

Więcej
20 koncesji i 72 odwierty
2017-12-12

20 koncesji i 72 odwierty Ministerstwo Środowiska poinformowało o stanie koncesji łupkowych. Stan na koniec listopada wynosi 20 koncesji na poszukiwanie węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych, uwzględniających gaz łupkowy, a liczba wykonanych odwiertów rozpoznawczych zatrzymała się na liczbie 72.

Po decyzji OPEC ruszą inwestycje łupkowe w USA
2017-12-04

Po decyzji OPEC ruszą inwestycje łupkowe w USA Amerykańscy producenci ropy z łupków zacierają ręce po decyzji OPEC, która utrzymała program ograniczeń wydobycia.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.