REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

polskielupki.pl
2016-10-14 / 09:41
Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

Od rozmów w kartelu OPEC dotyczących decyzji o przywróceniu ograniczeń wydobycia ropy notowania ropy poszybowały w górę. Jeśli ropa dojdzie do ceny 60 USD, to zdaniem ekspertów, spotka się to z mocną reakcją producentów łupkowych.

Według saudyjskiego ministra ds. ropy Khalida Al-Faliha porozumienie producentów umożliwi dojście cen do 60 USD za baryłkę jeszcze przed końcem roku. Jednak zdaniem Fatiha Birola, szefa Międzynarodowej Agencji Energetyki (IEA), dojście cen ropy już do takiego pułapu spotkałoby się ze zdecydowaną reakcją amerykańskich producentów łupkowych.

Amerykańscy producenci już teraz wracają na rynek, po tym jak od początku roku ceny ropy odbiły o  38 proc., wynika z danych firmy Baker Hughes.

Zobacz również

Więcej
Kto przejmie odwiert po San Leon Energy?
2018-02-15

Kto przejmie odwiert po San Leon Energy? San Leon Energy chce przekazać odwiert do kontynuacji poszukiwania gazu łupkowego. Chodzi o dokończenie poszukiwań gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim.

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków
2018-01-30

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków Konwencjonalne pokłady ropy naftowej w Rosji powoli się kończą, dlatego na początku 2019 r. ma ruszyć pierwsze rosyjskie wydobycie ropy z pokładów łupków bitumicznych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.