REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

polskielupki.pl
2017-08-21 / 09:52
Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

Firma Cuadrilla rozpoczęła w czwartek pilotażowe wiercenia w Lancashire na głębokości ok. 3500 m. Obecnie celem spółki jest identyfikowanie najlepszych lokalizacji do wydobycia gazu łupkowego na terenie Preston New Road.

Prace, jakie zaplanowała w tym miejscu Cuadrilla, spotkały się już w styczniu z protestami mieszkańców. Mówili oni, że dla nich wiercenia oznaczają, iż będą podlegać ciągłemu hałasowi. Francis Egan, szef firmy Cuadrilla, zapewnia jednak, że ten pilotaż jest ważnym krokiem dla przemysłu energetycznego w Wielkiej Brytanii, jak również społeczności w Lancashire, która za zgodą rządu, otrzymała od spółki 100 tys. funtów, które może przeznaczyć na lokalne projekty.

Zobacz również

Więcej
Projekt nowelizacji prawa górniczego i geologicznego wraca do komisji
2018-06-15

Projekt nowelizacji prawa górniczego i geologicznego wraca do komisji W trakcie czwartkowego posiedzenia Sejm ponownie skierował do komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa projekt nowelizacji prawa górniczego i geologicznego.

Droga ropa pomoże branży łupkowej
2018-05-25

Droga ropa pomoże branży łupkowej Ministrowie energetyki Arabii Saudyjskiej i Rosji spotkali się w Rijadzie, aby omówić kwestię ewentualnego ograniczenia porozumienia naftowego. Rosja obawia się, że droższa ropa wesprze rewolucję łupkową.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.