REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

polskielupki.pl
2017-08-21 / 09:52
Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

Firma Cuadrilla rozpoczęła w czwartek pilotażowe wiercenia w Lancashire na głębokości ok. 3500 m. Obecnie celem spółki jest identyfikowanie najlepszych lokalizacji do wydobycia gazu łupkowego na terenie Preston New Road.

Prace, jakie zaplanowała w tym miejscu Cuadrilla, spotkały się już w styczniu z protestami mieszkańców. Mówili oni, że dla nich wiercenia oznaczają, iż będą podlegać ciągłemu hałasowi. Francis Egan, szef firmy Cuadrilla, zapewnia jednak, że ten pilotaż jest ważnym krokiem dla przemysłu energetycznego w Wielkiej Brytanii, jak również społeczności w Lancashire, która za zgodą rządu, otrzymała od spółki 100 tys. funtów, które może przeznaczyć na lokalne projekty.

Zobacz również

Więcej
San Leon Energy znalazł nabywcę na część polskich koncesji
2017-09-20

San Leon Energy znalazł nabywcę na część polskich koncesji San Leon Energy, firma poszukująca gazu i ropy w Europie i Afryce Północnej, sprzeda część polskich koncesji dotyczących poszukiwania ropy i gazu - podała spółka w komunikacie na stronie internetowej.

Ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu łupkowego
2017-09-19

Ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu łupkowego Ministerstwo Środowiska chce zmienić prawo geologiczne i górnicze. Resort liczy na to, że szykowane ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu z łupków zachęcą firmy do tego typu poszukiwań w Polsce.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.