REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

polskielupki.pl
2017-08-21 / 09:52
Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

Firma Cuadrilla rozpoczęła w czwartek pilotażowe wiercenia w Lancashire na głębokości ok. 3500 m. Obecnie celem spółki jest identyfikowanie najlepszych lokalizacji do wydobycia gazu łupkowego na terenie Preston New Road.

Prace, jakie zaplanowała w tym miejscu Cuadrilla, spotkały się już w styczniu z protestami mieszkańców. Mówili oni, że dla nich wiercenia oznaczają, iż będą podlegać ciągłemu hałasowi. Francis Egan, szef firmy Cuadrilla, zapewnia jednak, że ten pilotaż jest ważnym krokiem dla przemysłu energetycznego w Wielkiej Brytanii, jak również społeczności w Lancashire, która za zgodą rządu, otrzymała od spółki 100 tys. funtów, które może przeznaczyć na lokalne projekty.

Zobacz również

Więcej
Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego
2017-11-13

Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego Można mówić o zastoju na rynku gazu łupkowego. Ministerstwo Środowiska podało, że na koniec października liczba koncesji na poszukiwanie węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych, uwzględniających gaz łupkowy, przyznanych przez wynosi 20, a liczba wykonanych odwiertów rozpoznawczych 72.

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?
2017-10-18

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku? Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.