REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

polskielupki.pl
2017-08-21 / 09:52
Cuadrilla w Lancashire poszukuje gazu łupkowego

Firma Cuadrilla rozpoczęła w czwartek pilotażowe wiercenia w Lancashire na głębokości ok. 3500 m. Obecnie celem spółki jest identyfikowanie najlepszych lokalizacji do wydobycia gazu łupkowego na terenie Preston New Road.

Prace, jakie zaplanowała w tym miejscu Cuadrilla, spotkały się już w styczniu z protestami mieszkańców. Mówili oni, że dla nich wiercenia oznaczają, iż będą podlegać ciągłemu hałasowi. Francis Egan, szef firmy Cuadrilla, zapewnia jednak, że ten pilotaż jest ważnym krokiem dla przemysłu energetycznego w Wielkiej Brytanii, jak również społeczności w Lancashire, która za zgodą rządu, otrzymała od spółki 100 tys. funtów, które może przeznaczyć na lokalne projekty.

Zobacz również

Więcej
Kto przejmie odwiert po San Leon Energy?
2018-02-15

Kto przejmie odwiert po San Leon Energy? San Leon Energy chce przekazać odwiert do kontynuacji poszukiwania gazu łupkowego. Chodzi o dokończenie poszukiwań gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim.

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków
2018-01-30

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków Konwencjonalne pokłady ropy naftowej w Rosji powoli się kończą, dlatego na początku 2019 r. ma ruszyć pierwsze rosyjskie wydobycie ropy z pokładów łupków bitumicznych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.