REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Czy producenci łupkowi przyłączą się do cięć produkcji?

polskielupki.pl
2017-10-11 / 09:48
Czy producenci łupkowi przyłączą się do cięć produkcji?

Naftowy kartel OPEC chciałby, by firmy wydobywające ropę z amerykańskich złóż łupkowych przyłączyły się do ograniczeń w produkcji.

Mohammed Barkindo, sekretarz wykonawczy OPEC wezwał firmy łupkowe z Ameryki Północnej, by wzięły  na siebie odpowiedzialność za produkcję, a co za tym idzie i ceny ropy.

Zdaniem Barkindo cięcia produkcji w USA są niezbędne, by ustabilizować rynek naftowy. Zasygnalizował także, że kraje OPEC mogą w 2018 r. wdrożyć nadzwyczajne środki, by doprowadzić do zbilansowania się rynku. Nie ujawnił jakie to mogą być działania.

Zobacz również

Więcej
Droga ropa pomoże branży łupkowej?
2018-05-25

Droga ropa pomoże branży łupkowej? Ministrowie energetyki Arabii Saudyjskiej i Rosji spotkali się w Rijadzie, aby omówić kwestię ewentualnego ograniczenia porozumienia naftowego. Rosja obawia się, że droższa ropa wesprze rewolucję łupkową.

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego
2018-04-17

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego Z analizy firmy doradczej Wood Mackenzie wynika, że w ciągu trzech lat, czyli w roku 2020, produkcja gazu łupkowego w Chinach prawdopodobnie sięgnie 17 mld metrów sześciennych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.