REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Czy producenci łupkowi przyłączą się do cięć produkcji?

polskielupki.pl
2017-10-11 / 09:48
Czy producenci łupkowi przyłączą się do cięć produkcji?

Naftowy kartel OPEC chciałby, by firmy wydobywające ropę z amerykańskich złóż łupkowych przyłączyły się do ograniczeń w produkcji.

Mohammed Barkindo, sekretarz wykonawczy OPEC wezwał firmy łupkowe z Ameryki Północnej, by wzięły  na siebie odpowiedzialność za produkcję, a co za tym idzie i ceny ropy.

Zdaniem Barkindo cięcia produkcji w USA są niezbędne, by ustabilizować rynek naftowy. Zasygnalizował także, że kraje OPEC mogą w 2018 r. wdrożyć nadzwyczajne środki, by doprowadzić do zbilansowania się rynku. Nie ujawnił jakie to mogą być działania.

Zobacz również

Więcej
20 koncesji i 72 odwierty
2017-12-12

20 koncesji i 72 odwierty Ministerstwo Środowiska poinformowało o stanie koncesji łupkowych. Stan na koniec listopada wynosi 20 koncesji na poszukiwanie węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych, uwzględniających gaz łupkowy, a liczba wykonanych odwiertów rozpoznawczych zatrzymała się na liczbie 72.

Po decyzji OPEC ruszą inwestycje łupkowe w USA
2017-12-04

Po decyzji OPEC ruszą inwestycje łupkowe w USA Amerykańscy producenci ropy z łupków zacierają ręce po decyzji OPEC, która utrzymała program ograniczeń wydobycia.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.