REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

polskielupki.pl
2017-10-18 / 09:43
Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.

Ineos ocenia, że poszukiwania gazu łupkowego to najlepsza opcja dla Wielkiej Brytanii, która do 2035 r. mogłaby prawie 80 proc. swojej energetyki oprzeć na gazie krajowym, zmniejszając radykalnie swoją zależność od węgla. Jednak największą przeszkodą w rozwoju branży łupkowej będzie przekonanie Brytyjczyków, że rewolucja łupkowa jest korzystna dla kraju. Brytyjska opinia publiczna jest niechętna wobec paliw kopalnych i obawia się szczelinowania hydraulicznego.   
Słowa kluczowe: Ineos

Zobacz również

Więcej
Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego
2017-11-13

Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego Można mówić o zastoju na rynku gazu łupkowego. Ministerstwo Środowiska podało, że na koniec października liczba koncesji na poszukiwanie węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych, uwzględniających gaz łupkowy, przyznanych przez wynosi 20, a liczba wykonanych odwiertów rozpoznawczych 72.

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?
2017-10-18

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku? Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.