REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

polskielupki.pl
2017-10-18 / 09:43
Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.

Ineos ocenia, że poszukiwania gazu łupkowego to najlepsza opcja dla Wielkiej Brytanii, która do 2035 r. mogłaby prawie 80 proc. swojej energetyki oprzeć na gazie krajowym, zmniejszając radykalnie swoją zależność od węgla. Jednak największą przeszkodą w rozwoju branży łupkowej będzie przekonanie Brytyjczyków, że rewolucja łupkowa jest korzystna dla kraju. Brytyjska opinia publiczna jest niechętna wobec paliw kopalnych i obawia się szczelinowania hydraulicznego.   
Słowa kluczowe: Ineos

Zobacz również

Więcej
Droga ropa pomoże branży łupkowej?
2018-05-25

Droga ropa pomoże branży łupkowej? Ministrowie energetyki Arabii Saudyjskiej i Rosji spotkali się w Rijadzie, aby omówić kwestię ewentualnego ograniczenia porozumienia naftowego. Rosja obawia się, że droższa ropa wesprze rewolucję łupkową.

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego
2018-04-17

Chiny podwoją wydobycie gazu łupkowego Z analizy firmy doradczej Wood Mackenzie wynika, że w ciągu trzech lat, czyli w roku 2020, produkcja gazu łupkowego w Chinach prawdopodobnie sięgnie 17 mld metrów sześciennych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.