REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

polskielupki.pl
2017-10-18 / 09:43
Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.

Ineos ocenia, że poszukiwania gazu łupkowego to najlepsza opcja dla Wielkiej Brytanii, która do 2035 r. mogłaby prawie 80 proc. swojej energetyki oprzeć na gazie krajowym, zmniejszając radykalnie swoją zależność od węgla. Jednak największą przeszkodą w rozwoju branży łupkowej będzie przekonanie Brytyjczyków, że rewolucja łupkowa jest korzystna dla kraju. Brytyjska opinia publiczna jest niechętna wobec paliw kopalnych i obawia się szczelinowania hydraulicznego.   
Słowa kluczowe: Ineos

Zobacz również

Więcej
Kto przejmie odwiert po San Leon Energy?
2018-02-15

Kto przejmie odwiert po San Leon Energy? San Leon Energy chce przekazać odwiert do kontynuacji poszukiwania gazu łupkowego. Chodzi o dokończenie poszukiwań gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim.

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków
2018-01-30

Rosja będzie wydobywać ropę z łupków Konwencjonalne pokłady ropy naftowej w Rosji powoli się kończą, dlatego na początku 2019 r. ma ruszyć pierwsze rosyjskie wydobycie ropy z pokładów łupków bitumicznych.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.