REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

polskielupki.pl
2016-10-14 / 09:41
Droższa ropa zachęci producentów łupkowych

Od rozmów w kartelu OPEC dotyczących decyzji o przywróceniu ograniczeń wydobycia ropy notowania ropy poszybowały w górę. Jeśli ropa dojdzie do ceny 60 USD, to zdaniem ekspertów, spotka się to z mocną reakcją producentów łupkowych.

Według saudyjskiego ministra ds. ropy Khalida Al-Faliha porozumienie producentów umożliwi dojście cen do 60 USD za baryłkę jeszcze przed końcem roku. Jednak zdaniem Fatiha Birola, szefa Międzynarodowej Agencji Energetyki (IEA), dojście cen ropy już do takiego pułapu spotkałoby się ze zdecydowaną reakcją amerykańskich producentów łupkowych.

Amerykańscy producenci już teraz wracają na rynek, po tym jak od początku roku ceny ropy odbiły o  38 proc., wynika z danych firmy Baker Hughes.

Zobacz również

Więcej
BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.