REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

polskielupki.pl
2018-10-24 / 09:43
Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

Eksport amerykańskich surowców od trzech lat systematycznie rośnie, ale głównymi hamulcami wzrostu produkcji ropy z łupków bitumicznych w Stanach Zjednoczonych jest zbyt mała liczba rurociągów i terminali eksportowych.

Analitycy S&P Global Platts prognozują, że we wrześniu amerykański eksport wyniósł 2,1 mln baryłek dziennie, a w ciągu najbliższych dwóch lat sięgnie 4 mln baryłek dziennie. Wzrost produkcji nie szedł jednak w parze z rozwojem infrastruktury przesyłowej i w efekcie w zachodnim Teksasie, gdzie rurociągi pracują pełną mocą, zaczyna brakować terminali, które sprawnie obsłużą rosnący eksport ropy. Istniejące terminale nie są dość dobrze wyposażone do zapełniania największych tankowców w szybkim tempie.

W związku z tym na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej planowane są inwestycje, które umożliwią większy eksport, ale zdaniem niektórych analityków, może być to wciąż niewystarczające, bowiem popyt na amerykańską ropę łupkową – lekką, dobrej jakości i konkurencyjną cenowo, wciąż rośnie. Analitycy S&P Global Platts są zdania, że już w przyszłym roku eksport amerykańskiej ropy się podwoi. 

Zobacz również

Więcej
Produkcja ropy w USA wzrośnie
2019-06-18

Produkcja ropy w USA wzrośnie Energy Information Administration w najnowszej prognozie podała, że produkcja ropy z siedmiu głównych złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych powinna wzrosnąć w lipcu o 70 tys. baryłek dziennie i osiągnąć łącznie 8,520 mln baryłek.

YPF przygotowuje się do pierwszej dostawy skroplonego gazu ziemnego z Argentyny
2019-06-03

YPF przygotowuje się do pierwszej dostawy skroplonego gazu ziemnego z Argentyny Argentyńska firma naftowa YPF poinformowała w niedzielę, że rozpoczęła załadunek pierwszej dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) przygotowanej do wywozu z Argentyny.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności