REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

polskielupki.pl
2018-10-24 / 09:43
Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

Eksport amerykańskich surowców od trzech lat systematycznie rośnie, ale głównymi hamulcami wzrostu produkcji ropy z łupków bitumicznych w Stanach Zjednoczonych jest zbyt mała liczba rurociągów i terminali eksportowych.

Analitycy S&P Global Platts prognozują, że we wrześniu amerykański eksport wyniósł 2,1 mln baryłek dziennie, a w ciągu najbliższych dwóch lat sięgnie 4 mln baryłek dziennie. Wzrost produkcji nie szedł jednak w parze z rozwojem infrastruktury przesyłowej i w efekcie w zachodnim Teksasie, gdzie rurociągi pracują pełną mocą, zaczyna brakować terminali, które sprawnie obsłużą rosnący eksport ropy. Istniejące terminale nie są dość dobrze wyposażone do zapełniania największych tankowców w szybkim tempie.

W związku z tym na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej planowane są inwestycje, które umożliwią większy eksport, ale zdaniem niektórych analityków, może być to wciąż niewystarczające, bowiem popyt na amerykańską ropę łupkową – lekką, dobrej jakości i konkurencyjną cenowo, wciąż rośnie. Analitycy S&P Global Platts są zdania, że już w przyszłym roku eksport amerykańskiej ropy się podwoi. 

Zobacz również

Więcej
Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko
2019-03-21

Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko Occidental, który jest jednym z kluczowych uczestników boomu łupkowego w USA, ma nadzieję na poprawę wydobycia przy użyciu wychwyconych gazów cieplarnianych. Szefowa Occidental, Vicki Hollub, bada plany pozyskiwania dwutlenku węgla z obiektów przemysłowych.

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu
2019-03-19

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu Według prognoz Energy Information Administration wydobycie siedmiu największych amerykańskich producentów ropy z łupków wzrośnie w kwietniu o 85 tys. baryłek dziennie osiągając poziom 8,592 mln baryłek.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności