REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

polskielupki.pl
2018-10-24 / 09:43
Amerykańskim łupkom potrzebna jest infrastruktura

Eksport amerykańskich surowców od trzech lat systematycznie rośnie, ale głównymi hamulcami wzrostu produkcji ropy z łupków bitumicznych w Stanach Zjednoczonych jest zbyt mała liczba rurociągów i terminali eksportowych.

Analitycy S&P Global Platts prognozują, że we wrześniu amerykański eksport wyniósł 2,1 mln baryłek dziennie, a w ciągu najbliższych dwóch lat sięgnie 4 mln baryłek dziennie. Wzrost produkcji nie szedł jednak w parze z rozwojem infrastruktury przesyłowej i w efekcie w zachodnim Teksasie, gdzie rurociągi pracują pełną mocą, zaczyna brakować terminali, które sprawnie obsłużą rosnący eksport ropy. Istniejące terminale nie są dość dobrze wyposażone do zapełniania największych tankowców w szybkim tempie.

W związku z tym na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej planowane są inwestycje, które umożliwią większy eksport, ale zdaniem niektórych analityków, może być to wciąż niewystarczające, bowiem popyt na amerykańską ropę łupkową – lekką, dobrej jakości i konkurencyjną cenowo, wciąż rośnie. Analitycy S&P Global Platts są zdania, że już w przyszłym roku eksport amerykańskiej ropy się podwoi. 

Zobacz również

Więcej
USA wybiorą ropę z łupków?
2018-12-21

USA wybiorą ropę z łupków? Choć kraje skupione w OPEC wraz ze swoimi sojusznikami zdecydowały się produkować w przyszłym roku mniej ropy, aby zahamować spadek cen surowca, to te plany może zniweczyć polityka USA, które w przyszłym roku chcą postawić na ropę z łupków.

Przybywa ropy z łupków
2018-12-18

Przybywa ropy z łupków Maklerzy podają, że na rynkach pojawiają się obawy nie o to jak OPEC+ będzie się wywiązywać ze swojej decyzji o obniżeniu dostaw, ale o rosnącą produkcję ropy z łupków w USA.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności