REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Przybywa ropy z łupków

polskielupki.pl
2018-12-18 / 09:53
Przybywa ropy z łupków

Maklerzy podają, że na rynkach pojawiają się obawy nie o to jak OPEC+ będzie się wywiązywać ze swojej decyzji o obniżeniu dostaw, ale o rosnącą produkcję ropy z łupków w USA.

Ropa w USA jest wyceniana niewiele ponad 51 USD za baryłkę, po zwyżce o 0,2 proc. Inwestorzy mają wątpliwości czy podjęta w ubiegłym tygodniu decyzja koalicji OPEC+ o obniżeniu dostaw ropy o 1,2 mln baryłek wystarczy, aby zmniejszyć nadwyżkę ropy na świecie. Zauważają bowiem, że stale rośnie produkcja ropy z USA - z łupków - w zachodnim Teksasie, Nowym Meksyku i Północnej Dakocie, co może przyhamować wszelkie wahania cen surowca na rynkach paliw.
 
Energy Information Administration szacuje, że wydobycie ropy naftowej z siedmiu największych amerykańskich złóż łupkowych w styczniu wzrośnie o 134 tys. baryłek dziennie do łącznie 8,166 mln baryłek dziennie. 

Zobacz również

Więcej
USA wybiorą ropę z łupków?
2018-12-21

USA wybiorą ropę z łupków? Choć kraje skupione w OPEC wraz ze swoimi sojusznikami zdecydowały się produkować w przyszłym roku mniej ropy, aby zahamować spadek cen surowca, to te plany może zniweczyć polityka USA, które w przyszłym roku chcą postawić na ropę z łupków.

Przybywa ropy z łupków
2018-12-18

Przybywa ropy z łupków Maklerzy podają, że na rynkach pojawiają się obawy nie o to jak OPEC+ będzie się wywiązywać ze swojej decyzji o obniżeniu dostaw, ale o rosnącą produkcję ropy z łupków w USA.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności