REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Przybywa ropy z łupków

polskielupki.pl
2018-12-18 / 09:53
Przybywa ropy z łupków

Maklerzy podają, że na rynkach pojawiają się obawy nie o to jak OPEC+ będzie się wywiązywać ze swojej decyzji o obniżeniu dostaw, ale o rosnącą produkcję ropy z łupków w USA.

Ropa w USA jest wyceniana niewiele ponad 51 USD za baryłkę, po zwyżce o 0,2 proc. Inwestorzy mają wątpliwości czy podjęta w ubiegłym tygodniu decyzja koalicji OPEC+ o obniżeniu dostaw ropy o 1,2 mln baryłek wystarczy, aby zmniejszyć nadwyżkę ropy na świecie. Zauważają bowiem, że stale rośnie produkcja ropy z USA - z łupków - w zachodnim Teksasie, Nowym Meksyku i Północnej Dakocie, co może przyhamować wszelkie wahania cen surowca na rynkach paliw.
 
Energy Information Administration szacuje, że wydobycie ropy naftowej z siedmiu największych amerykańskich złóż łupkowych w styczniu wzrośnie o 134 tys. baryłek dziennie do łącznie 8,166 mln baryłek dziennie. 

Zobacz również

Więcej
Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko
2019-03-21

Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko Occidental, który jest jednym z kluczowych uczestników boomu łupkowego w USA, ma nadzieję na poprawę wydobycia przy użyciu wychwyconych gazów cieplarnianych. Szefowa Occidental, Vicki Hollub, bada plany pozyskiwania dwutlenku węgla z obiektów przemysłowych.

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu
2019-03-19

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu Według prognoz Energy Information Administration wydobycie siedmiu największych amerykańskich producentów ropy z łupków wzrośnie w kwietniu o 85 tys. baryłek dziennie osiągając poziom 8,592 mln baryłek.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności