REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

USA wybiorą ropę z łupków?

polskielupki.pl
2018-12-21 / 09:44
USA wybiorą ropę z łupków?

Choć kraje skupione w OPEC wraz ze swoimi sojusznikami zdecydowały się produkować w przyszłym roku mniej ropy, aby zahamować spadek cen surowca, to te plany może zniweczyć polityka USA, które w przyszłym roku chcą postawić na ropę z łupków.

Zdaniem analityków dziennika „Financial Times” w 2019 roku, ceny surowca mogą oscylować wokół 70 dolarów za baryłkę. Z kolei jej cena do końca tego roku, nie powinna przekroczyć poziomu ze stycznia 2018. 

Według gazety wpływ na ceny surowca w mijającym roku miały przede wszystkim, sytuacja w Wenezueli, sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Iranu, twitterowe zaangażowanie Donalda Trumpa, a także odpowiedzialność Arabii Saudyjskiej za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Jednak w bieżącym roku odrodzenie przeżywał sektor łupkowy w USA i to właśnie – w ocenie dziennika – determinowało sytuację cenową na rynku amerykańskim.

W „Financial Times” czytamy, że amerykański sektor łupkowy zaczyna się rozwijać w niewiarygodnym tempie - Stany Zjednoczone kończą rok, jako niekwestionowany lider wydobycia ropy na świecie i choć jest to dobra wiadomość dla firm amerykańskich, to 2019 rok będzie trudnym czasem dla pozostałych państw zależnych od eksportu ropy.  

Zobacz również

Więcej
Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko
2019-03-21

Occidental chce produkować więcej ropy z łupków i zadbać o środowisko Occidental, który jest jednym z kluczowych uczestników boomu łupkowego w USA, ma nadzieję na poprawę wydobycia przy użyciu wychwyconych gazów cieplarnianych. Szefowa Occidental, Vicki Hollub, bada plany pozyskiwania dwutlenku węgla z obiektów przemysłowych.

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu
2019-03-19

Produkcja amerykańskiej ropy z łupków wzrośnie w kwietniu Według prognoz Energy Information Administration wydobycie siedmiu największych amerykańskich producentów ropy z łupków wzrośnie w kwietniu o 85 tys. baryłek dziennie osiągając poziom 8,592 mln baryłek.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności