REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

USA wybiorą ropę z łupków?

polskielupki.pl
2018-12-21 / 09:44
USA wybiorą ropę z łupków?

Choć kraje skupione w OPEC wraz ze swoimi sojusznikami zdecydowały się produkować w przyszłym roku mniej ropy, aby zahamować spadek cen surowca, to te plany może zniweczyć polityka USA, które w przyszłym roku chcą postawić na ropę z łupków.

Zdaniem analityków dziennika „Financial Times” w 2019 roku, ceny surowca mogą oscylować wokół 70 dolarów za baryłkę. Z kolei jej cena do końca tego roku, nie powinna przekroczyć poziomu ze stycznia 2018. 

Według gazety wpływ na ceny surowca w mijającym roku miały przede wszystkim, sytuacja w Wenezueli, sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Iranu, twitterowe zaangażowanie Donalda Trumpa, a także odpowiedzialność Arabii Saudyjskiej za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Jednak w bieżącym roku odrodzenie przeżywał sektor łupkowy w USA i to właśnie – w ocenie dziennika – determinowało sytuację cenową na rynku amerykańskim.

W „Financial Times” czytamy, że amerykański sektor łupkowy zaczyna się rozwijać w niewiarygodnym tempie - Stany Zjednoczone kończą rok, jako niekwestionowany lider wydobycia ropy na świecie i choć jest to dobra wiadomość dla firm amerykańskich, to 2019 rok będzie trudnym czasem dla pozostałych państw zależnych od eksportu ropy.  

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie koncerny zwiększą wydobycie ropy łupkowej
2019-04-30

Amerykańskie koncerny zwiększą wydobycie ropy łupkowej ExxonMobil i Chevron poinformowały, że podwajają produkcję ropy z łupków w basenie permskim i chcą sięgnąć po jeszcze więcej za pomocą innowacji technologicznych.

Shell pomoże Chinom sięgnąć po ropę łupkową
2019-04-09

Shell pomoże Chinom sięgnąć po ropę łupkową Koncern Royal Dutch Shell podpisał umowę z państwowym Sinopecem, która ma pozwolić na wspólne poszukiwania złóż ropy łupkowej.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności