REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Citigroup prognozuje zwycięstwo producentów łupkowych

polskielupki.pl
2017-08-16 / 09:42
Citigroup prognozuje zwycięstwo producentów łupkowych

Rywalizacja w handlu ropą zakończy się tym, że wygra rynek, a to oznacza zwycięstwo producentów ze złóż łupkowych - prognozuje Ed Morse z Citigroup.

Morse uważa, że OPEC oraz jego sojusznicy, którzy dążą do zwiększenia ceny ropy przez zmniejszenie jej podaży, stracą w ten sposób przychody, bo ich działania są nie do utrzymania w dłuższym okresie czasu. W efekcie na rynku najlepiej poradzą sobie amerykańscy producenci ze złóż łupkowych, którzy funkcjonowali przy cenie ropy spadającej nawet do 40 USD za baryłkę.
Słowa kluczowe: kartel OPEC, ropa z łupków

Zobacz również

Więcej
Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego
2017-11-13

Stała liczba koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego Można mówić o zastoju na rynku gazu łupkowego. Ministerstwo Środowiska podało, że na koniec października liczba koncesji na poszukiwanie węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych, uwzględniających gaz łupkowy, przyznanych przez wynosi 20, a liczba wykonanych odwiertów rozpoznawczych 72.

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?
2017-10-18

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku? Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.