REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Citigroup prognozuje zwycięstwo producentów łupkowych

polskielupki.pl
2017-08-16 / 09:42
Citigroup prognozuje zwycięstwo producentów łupkowych

Rywalizacja w handlu ropą zakończy się tym, że wygra rynek, a to oznacza zwycięstwo producentów ze złóż łupkowych - prognozuje Ed Morse z Citigroup.

Morse uważa, że OPEC oraz jego sojusznicy, którzy dążą do zwiększenia ceny ropy przez zmniejszenie jej podaży, stracą w ten sposób przychody, bo ich działania są nie do utrzymania w dłuższym okresie czasu. W efekcie na rynku najlepiej poradzą sobie amerykańscy producenci ze złóż łupkowych, którzy funkcjonowali przy cenie ropy spadającej nawet do 40 USD za baryłkę.
Słowa kluczowe: kartel OPEC, ropa z łupków

Zobacz również

Więcej
San Leon Energy znalazł nabywcę na część polskich koncesji
2017-09-20

San Leon Energy znalazł nabywcę na część polskich koncesji San Leon Energy, firma poszukująca gazu i ropy w Europie i Afryce Północnej, sprzeda część polskich koncesji dotyczących poszukiwania ropy i gazu - podała spółka w komunikacie na stronie internetowej.

Ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu łupkowego
2017-09-19

Ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu łupkowego Ministerstwo Środowiska chce zmienić prawo geologiczne i górnicze. Resort liczy na to, że szykowane ułatwienia dla zainteresowanych wydobywaniem gazu z łupków zachęcą firmy do tego typu poszukiwań w Polsce.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2017 Information Market S.A.