REKLAMA
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Inwestycje w gaz łupkowy zwalniają

e-petrol.pl
2013-01-09 / 09:51
Inwestycje w gaz łupkowy zwalniają

Firmy poszukujące gazu łupkowego w Polsce nie znają szczegółów dotyczących ustawy o wydobyciu węglowodorów. Z tego powodu spowalniają inwestycje.

Ministerstwo Środowiska z miesiąca na miesiąc przesuwa termin konsultacji. Założenia do ustawy zostały przyjęte przez rząd w październiku ubiegłego roku.

Marcin Zięba, dyrektor Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego liczy, że gotowy projekt ustawy zostanie przedstawiony do konsultacji społecznych do końca stycznia. 

Marcin Zięba przyznaje, że branża bardziej obawia się instytucji Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych niż wysokości podatków. Nie wiadomo bowiem do końca na jakich zasadach ma działać ta spółka. 

Więcej na ten temat na portalu stooq.pl.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności