REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowy raport w przyszłym roku

e-petrol.pl
2013-01-28 / 09:22
Łupkowy raport w przyszłym roku

Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego Jerzy Nawrocki poinformował, że nowy raport dotyczący szacunkowych zasobów gazu łupkowego w Polsce zostanie opublikowany prawdopodobnie na początku 2014 r.

Nowe dane geologiczne, na podstawie których zostanie stworzony nowy raport mogą nawet 7-8 krotnie zmienić dotychczasowe szacunki zasobów surowca. 

Dane zostaną pozyskane na podstawie wiercenia poziomego na odcinku co najmniej kilometra, w którym został wykonany zabieg szczelinowania hydraulicznego i po przeprowadzeniu testu złożowego. Test złożowy, który odpowie na pytanie, ile gazu wydobywa się z otworu trwa kilka miesięcy od zakończenia szczelinowania.

Aby mógł powstać nowy raport  wystarczy szczelinowanie jednego otworu poziomego na terenie Polski, ale na razie takiego nie ma – informuje portal energianews.pl.

Poprzedni raport PIG z marca 2012 r. PIG oceniał najbardziej prawdopodobną wielkość zasobów gazu łupkowego w Polsce na od 346 do 768 mld m sześc.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności