REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa ropa dla Orlenu?

e-petrol.pl
2013-01-29 / 09:48
Łupkowa ropa dla Orlenu?

Dla PKN Orlen łupkowa ropa z Ameryki Północnej może stać się nowym źródłem surowca. Zwłaszcza w dobie doniesień o ograniczeniach dostaw z Rosji.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec poinformował, że obecnie dostawy ropy z Ameryki Północnej nie są atrakcyjne, ale koncern szczegółowo analizuje wszelkie możliwości. Zwłaszcza jeśli surowiec może być tańszy niż rosyjski. Prezes dodał, że płocka rafineria może przerabiać 61 gatunków ropy.

Wydobycie ropy rośnie w USA już od czterech lat z rzędu, dzięki eksploatacji surowca z amerykańskich łupków. W 2012 roku wydobycie ropy w USA wyniosło 10,9 mln baryłek dziennie, najwięcej od 1998 r. 

Jak informuje portal m.wyborcza.biz – dzięki boomowi łupkowemu, na światowe rynki płynąć będzie coraz więcej ropy wydobywanej z pokładów łupkowych oraz surowca wypieranego z amerykańskich rafinerii przez łupkowy surowiec.

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności