REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa ropa dla Orlenu?

e-petrol.pl
2013-01-29 / 09:48
Łupkowa ropa dla Orlenu?

Dla PKN Orlen łupkowa ropa z Ameryki Północnej może stać się nowym źródłem surowca. Zwłaszcza w dobie doniesień o ograniczeniach dostaw z Rosji.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec poinformował, że obecnie dostawy ropy z Ameryki Północnej nie są atrakcyjne, ale koncern szczegółowo analizuje wszelkie możliwości. Zwłaszcza jeśli surowiec może być tańszy niż rosyjski. Prezes dodał, że płocka rafineria może przerabiać 61 gatunków ropy.

Wydobycie ropy rośnie w USA już od czterech lat z rzędu, dzięki eksploatacji surowca z amerykańskich łupków. W 2012 roku wydobycie ropy w USA wyniosło 10,9 mln baryłek dziennie, najwięcej od 1998 r. 

Jak informuje portal m.wyborcza.biz – dzięki boomowi łupkowemu, na światowe rynki płynąć będzie coraz więcej ropy wydobywanej z pokładów łupkowych oraz surowca wypieranego z amerykańskich rafinerii przez łupkowy surowiec.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności