REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa ropa dla Orlenu?

e-petrol.pl
2013-01-29 / 09:48
Łupkowa ropa dla Orlenu?

Dla PKN Orlen łupkowa ropa z Ameryki Północnej może stać się nowym źródłem surowca. Zwłaszcza w dobie doniesień o ograniczeniach dostaw z Rosji.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec poinformował, że obecnie dostawy ropy z Ameryki Północnej nie są atrakcyjne, ale koncern szczegółowo analizuje wszelkie możliwości. Zwłaszcza jeśli surowiec może być tańszy niż rosyjski. Prezes dodał, że płocka rafineria może przerabiać 61 gatunków ropy.

Wydobycie ropy rośnie w USA już od czterech lat z rzędu, dzięki eksploatacji surowca z amerykańskich łupków. W 2012 roku wydobycie ropy w USA wyniosło 10,9 mln baryłek dziennie, najwięcej od 1998 r. 

Jak informuje portal m.wyborcza.biz – dzięki boomowi łupkowemu, na światowe rynki płynąć będzie coraz więcej ropy wydobywanej z pokładów łupkowych oraz surowca wypieranego z amerykańskich rafinerii przez łupkowy surowiec.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności