REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa debata na Pomorzu

e-petrol.pl
2013-02-06 / 09:55
Łupkowa debata na Pomorzu

W dniu 30 stycznia odbyła się debata dotycząca gazu łupkowego w Polsce zorganizowana przez ”Pracodawców Pomorza” we współpracy z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Jak czytamy na stronie pracodawcypomorza.pl - konferencja odbyła się w formie debaty w ramach tzw. “złotego trójkąta” reprezentowanego przez przedstawicieli: nauki, administracji oraz biznesu. 

Uczestnikami debaty byli m.in. Wojewoda Pomorski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, wójtowie gmin na terenach gazonośnych, przedstawiciele Uczelni Pomorza, Państwowego Instytutu Geologii, Członkowie Zarządów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Grupy Lotos, Pomorskiej Spółki Gazownictwa oraz firm zajmujących się wydobyciem gazu łupkowego w Polsce.

Najważniejszym wnioskiem jaki wypłynął z debaty jest stwierdzenie, że zakazanie poszukiwań gazu łupkowego byłoby czymś najgorszym, co mogłoby spotkać polską gospodarkę. Uczestnicy spotkania konkludowali też, że utrudnienia, jakie istnieją, sprawią, że pozyskiwanie surowca może stać się bardzo kosztowne.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności