REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

700 tys. zł na naukę o łupkach

e-petrol.pl
2013-02-08 / 09:54
700 tys. zł na naukę o łupkach

Profesor Marian Harasimiuk, geolog z UMCS wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej otrzymali 700 tys. zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na działania edukacyjne na temat gazu łupkowego.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na audycje telewizyjne i radiowe, spoty reklamowe oraz na szkolenia z zakresu gazu łupkowego dla 45 osób.

O szczegółach inicjatywy będzie można rozmawiać dopiero wtedy, gdy zostanie podpisana umowa o dofinansowanie. Obecnie trwają ustalenia na temat kształtu działań i terenu, który zostanie nimi objęty.

Głównym celem programu ma być szkolenie młodych osób z zakresu szans i zagrożeń, które niesie za sobą gaz łupkowy. Wyszkolone osoby będą mogły szerzyć dalej zdobytą w ten sposób wiedzę – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej”.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności