REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Postępują prace na odwiercie Lubocino

polskielupki.pl
2013-02-18 / 09:51
Postępują prace na odwiercie Lubocino

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło pierwszy etap szczelinowania hydraulicznego na odwiercie poziomym Lubocino na koncesji Wejherowo na Pomorzu.

Spółka poinformowała w komunikacie, że zakładany cel szczelinowania został osiągnięty, mimo pewnych początkowych trudności, które wynikały między innymi z warunków geologicznych różniących się od tych, które występują w USA. 

Kolejnym etapem prac ma być pomiar produkcji gazu. Prace mają potrwać nawet kilka tygodni.

Koncesja Wejherowo na Pomorzu jest jedną z 15 łupkowych koncesji poszukiwawczych, które posiada PGNiG. Według ekspertów należy do najbardziej perspektywicznych – czytamy na portalu stooq.pl.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności