REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kosztowne przepisy dot. łupków

e-petrol.pl
2013-02-21 / 09:50
Kosztowne przepisy dot. łupków

Sektor finansów publicznych poniesie znaczne koszty w związku z wprowadzeniem nowych regulacji dotyczących poszukiwań i wydobycia ropy i gazu w Polsce.

Szczególnie duża pula środków zostanie przeznaczona na działalność Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych. Jak szacuje Ministerstwo 

Środowiska NOKE przez pierwszych dziesięć lat swojego funkcjonowania będzie potrzebować 48,6 mln zł rocznie na inwestycje związane z eksploatacją łupkowych złóż – poinformowała dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Według szacunków resortu środowiska same koszty funkcjonowania NOKE to – od 9,3 mln zł w pierwszym roku działalności do 13,4 mln zł w roku dziesiątym.

11-14 mln zł rocznie będzie pochłaniać także utrzymanie pracowników Generalnej Inspekcji Ochrony Środowiska i Nadzoru Geologicznego.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności