REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jest projekt ustawy o podatku od węglowodorów

e-petrol.pl
2013-03-01 / 09:37
Jest projekt ustawy o podatku od węglowodorów

Resort finansów przedstawił projekt ustawy o podatku od węglowodorów. W czwartek trafił on do konsultacji międzyresortowych i społecznych.

Zgodnie z nowymi regulacjami, firmy wydobywające w Polsce ropę i gaz z łupków, z tytułu wszystkich obciążeń podatkowych związanych z eksploatacją złóż, nie zapłacą więcej niż około 40 proc. swoich zysków. Firmy wydobywające surowce ze złóż konwencjonalnych zostaną obciążone podatkiem w wysokości 41,92 proc. zysków.

Ministerstwo Finansów zaznacza, że polski system podatkowy będzie konkurencyjny w stosunku do zagranicznych. Dla przykładu, łączne opodatkowanie złóż niekonwencjonalnych w Norwegii wynosi 68 proc., w Wielkiej Brytanii – 62 proc., w Australii – 55 proc.

Więcej na ten temat przeczytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności