REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jest projekt ustawy o podatku od węglowodorów

e-petrol.pl
2013-03-01 / 09:37
Jest projekt ustawy o podatku od węglowodorów

Resort finansów przedstawił projekt ustawy o podatku od węglowodorów. W czwartek trafił on do konsultacji międzyresortowych i społecznych.

Zgodnie z nowymi regulacjami, firmy wydobywające w Polsce ropę i gaz z łupków, z tytułu wszystkich obciążeń podatkowych związanych z eksploatacją złóż, nie zapłacą więcej niż około 40 proc. swoich zysków. Firmy wydobywające surowce ze złóż konwencjonalnych zostaną obciążone podatkiem w wysokości 41,92 proc. zysków.

Ministerstwo Finansów zaznacza, że polski system podatkowy będzie konkurencyjny w stosunku do zagranicznych. Dla przykładu, łączne opodatkowanie złóż niekonwencjonalnych w Norwegii wynosi 68 proc., w Wielkiej Brytanii – 62 proc., w Australii – 55 proc.

Więcej na ten temat przeczytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności