REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Indiana Investment chce zmian w koncesji

polskielupki.pl
2013-03-06 / 09:45
Indiana Investment chce zmian w koncesji

Firma Indiana Investment chce dokonać zmian w posiadanej przez siebie koncesji Trzebielino. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku czeka w związku z tym na uwagi i wnioski w sprawie raportu o oddziaływaniu na środowisko poszukiwań gazu łupkowego na terenie objętym koncesją.

Indiana Investment, chce zmienić koncesję, bo zamierza wykonać dodatkowe odwierty o głębokości powyżej tysiąca metrów. Procedura wymaga w takim wypadku opracowania raportu o oddziaływaniu na środowisko, który musi być upubliczniony i wszyscy zainteresowani mają prawo składać do niego przez trzy tygodnie swoje uwagi i wnioski.

Jak czytamy na stronie www.strefabiznesu.gp24.pl wielu mieszkańców obawia się, że próbne odwierty mogą się przekształcić w miejsca, gdzie będzie prowadzone wydobycie gazu łupkowego i jest temu przeciwnych.

Urzędnicy uspokajają jednak, że koncesja poszukiwawcza nie wystarczy na rozpoczęcie wydobycia. W takim wypadku trzeba uzyskać odrębną koncesję.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności