REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Szacunki łupkowych zasobów najwcześniej w 2014

polskielupki.pl
2013-03-11 / 09:52
Szacunki łupkowych zasobów najwcześniej w 2014

Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego prof. Jerzy Nawrocki uważa, że nowe szacunki dotyczące zasobów gazu łupkowego w Polsce poznamy najwcześniej na wiosnę 2014 roku.

Prof. Nawrocki obecnie największe nadzieje wiąże z pracami zaplanowanymi przez PKN Orlen. Jeśli wyniki prac okażą się pozytywne, PKN Orlen do końca 2013 roku ukończy najistotniejszą część testów i na ich podstawie Państwowy Instytut Geologiczny będzie mógł przedstawić nowe szacunki zasobów gazu łupkowego w Polsce. Stanie się to jednak najwcześniej wiosną 2014.

Dyrektor PIG-u zaznacza, że dotychczas w Polsce nie udało się uzyskać pełnowartościowych wyników z żadnego odwiertu. Chodzi głównie o brak danych na temat wskaźnika EUR. Wskaźnik ten określa ile gazu można wydobyć w stosunku do wolumenu surowca faktycznie znajdującego się w skale.

Więcej na ten temat w dzisiejszych wydaniach „Rzeczpospolitej” oraz „Parkietu”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności