REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Nowe przepisy zahamują branżę?

Polskielupki.pl
2013-03-21 / 09:54
Nowe przepisy zahamują branżę?

Nowe przepisy dotyczące poszukiwania i wydobycia węglowodorów w Polsce, zaproponowane przez Ministerstwo Środowiska, mogą zahamować rozwój branży.

To opinia Marcina Zięby – dyrektora generalnego Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, instytucji, która zrzesza największe firmy z branży, jak PGNiG, Orlen Upstream, Lotos, czy Chevron.

Zdaniem OPPPW, jeśli nowelizacja wejdzie w życie w obecnym kształcie – firmy zostaną obciążone licznymi i bardzo kosztownymi procedurami i obowiązkami, które nie przełożą się na jakość wykonywanych prac. Przykładem takich obowiązków może być konieczność uzyskiwania przez firmy decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla otworu a nie jak wcześniej – dla koncesji.

Firmy obawiają się także utraty praw nabytych w związku z koncesjami, które posiadają. Więcej na ten temat przeczytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności