REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Firmy boją się łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-03-25 / 10:01
Firmy boją się łupkowych przepisów

Wprowadzenie nowych podatków dotyczących wydobycia węglowodorów było głównym tematem konferencji „Rynek gazu ziemnego w Polsce. Stan obecny i perspektywy” zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” oraz „Parkiet”.

Wiceminister Finansów Maciej Grabowski na konferencji wyjaśnił, że głównym celem przy wprowadzaniu nowych przepisów podatkowych było ograniczenie ryzyka regulacyjnego. Podkreślił też, że podatki z tytułu wydobycia węglowodorów są obecnie w Polsce wyjątkowo niskie.

Grabowski ocenia, że obciążenia podatkowe na poziomie 40 proc. zysku brutto osiąganego przez firmy są odpowiednie. Firmy boją się jednak, że rząd stosuje inną metodologię przy obliczaniu obciążeń i w rezultacie mogą być one znacznie wyższe.

Mimo to firmy z branży gazu łupkowego zadowolone są ze współpracy z resortem finansów. Podkreślają jednak, że współpraca z Ministerstwem Środowiska praktycznie nie istnieje, co dodatkowo wzmaga niepewność branży – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności