REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Firmy boją się łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-03-25 / 10:01
Firmy boją się łupkowych przepisów

Wprowadzenie nowych podatków dotyczących wydobycia węglowodorów było głównym tematem konferencji „Rynek gazu ziemnego w Polsce. Stan obecny i perspektywy” zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” oraz „Parkiet”.

Wiceminister Finansów Maciej Grabowski na konferencji wyjaśnił, że głównym celem przy wprowadzaniu nowych przepisów podatkowych było ograniczenie ryzyka regulacyjnego. Podkreślił też, że podatki z tytułu wydobycia węglowodorów są obecnie w Polsce wyjątkowo niskie.

Grabowski ocenia, że obciążenia podatkowe na poziomie 40 proc. zysku brutto osiąganego przez firmy są odpowiednie. Firmy boją się jednak, że rząd stosuje inną metodologię przy obliczaniu obciążeń i w rezultacie mogą być one znacznie wyższe.

Mimo to firmy z branży gazu łupkowego zadowolone są ze współpracy z resortem finansów. Podkreślają jednak, że współpraca z Ministerstwem Środowiska praktycznie nie istnieje, co dodatkowo wzmaga niepewność branży – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności