REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Debata o przyszłości gazu łupkowego

polskielupki.pl
2013-03-26 / 09:10
Debata o przyszłości gazu łupkowego

Wczoraj (25 marca) odbyła się debata o gazie łupkowym, zorganizowana w ramach projektu Serwis PAP Energetyka Ekstra we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Głównym tematem debaty była najbliższa przyszłość całego sektora gazu łupkowego w Polsce.

Podczas wydarzenia Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski ocenił, że skala eksploatacji gazu łupkowego w Polsce powinna być znana w ciągu kilku miesięcy. Według ministra na razie nie można zdecydować o poważnych inwestycjach w konkretnym miejscu, gdyż 40 odwiertów poszukiwawczych oraz kilka zabiegów szczelinowania, nie wystarczy do podjęcia takich działań.
 
Budzanowski przyznał też, że niektóre propozycje regulacji prawnych dotyczących wydobycia węglowodorów wymagają jeszcze doprecyzowania bądź nawet zmiany.

Kierownik Katedry Inżynierii Gazowniczej AGH prof. Stanisław Nagy uważa, że na poszczególnych koncesjach będą potrzebne dość znaczne różnice w technologii szczelinowania. Profesor zaznaczył też, że do eksploatacji komercyjnej gazu łupkowego potrzebny jest co najmniej 2 letni okres badawczy, czyli 4-5 otworów pracujących przez dwa lata na jednej koncesji.
 
Więcej wniosków z debaty na portalu stooq.pl.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności