REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Podatek od wydobycia wyższy niż zakładano

polskielupki.pl
2013-04-04 / 09:41
Podatek od wydobycia wyższy niż zakładano

Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski, w uwagach do projektu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym, wyraził swoje obawy dotyczące wysokości obciążeń z tytułu podatków i opłat związanych z wydobyciem węglowodorów w Polsce.

Minister jest zdania, że mogą być one wyższe niż 40 proc. zysków brutto firm wydobywczych, przyjęte w pierwotnych założeniach.

Projekt zakłada obciążenia z kilku źródeł, m.in.: podatku od wydobycia kopalin, specjalnego podatku węglowodorowego, podatku CIT, opłat eksploatacyjnych, podatku od nieruchomości i opłaty za ustanowienie użytkowania górniczego. 

System opierający się na tylu różnych typach podatków i opłat sprawia, że efektywna stopa obciążeń może być wyższa niż 40 procent zakładane w uzasadnieniu do projektu ustawy – podał serwis energianews.pl.

Minister Skarbu swoje obawy oparł na analizach sporządzonych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności