REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-04-16 / 09:48
Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

Już nie tylko branża poszukiwawczo-wydobywcza, ale także niektórzy ministrowie mają zastrzeżenia do zaproponowanych przez resort finansów regulacji dotyczących podatków od wydobycia ropy i gazu.

Wiele uwag do zaproponowanych przepisów ma Ministerstwo Gospodarki, m.in. sprzeciwia się wprowadzaniu dodatkowego obciążenia ropy i gazu podatkiem od wydobycia niektórych kopalin, który dubluje się z tzw. opłatą eksploatacyjną. Resort ma wątpliwości, dlaczego zaproponowano branży dwa różne podatki: specjalny podatek węglowodorowy i podatek od wydobycia niektórych kopalin – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Ministerstwo Środowiska domaga się aby nowe podatki nie dotyczyły wydobycia gazu występującego w złożach węgla kamiennego. Wiceminister środowiska Piotr Woźniak zaproponował także wprowadzenie dodatkowej stawki podatku węglowodorowego na poziomie 0 proc., gdyby się okazało, że łączne obciążenia fiskalne będą przekraczać 40 proc. zysków brutto. Obawy co do tego, że obciążenia mogą okazać się większe niż 40 proc. ma także Mikołaj Budzanowski.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności