REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-04-16 / 09:48
Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

Już nie tylko branża poszukiwawczo-wydobywcza, ale także niektórzy ministrowie mają zastrzeżenia do zaproponowanych przez resort finansów regulacji dotyczących podatków od wydobycia ropy i gazu.

Wiele uwag do zaproponowanych przepisów ma Ministerstwo Gospodarki, m.in. sprzeciwia się wprowadzaniu dodatkowego obciążenia ropy i gazu podatkiem od wydobycia niektórych kopalin, który dubluje się z tzw. opłatą eksploatacyjną. Resort ma wątpliwości, dlaczego zaproponowano branży dwa różne podatki: specjalny podatek węglowodorowy i podatek od wydobycia niektórych kopalin – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Ministerstwo Środowiska domaga się aby nowe podatki nie dotyczyły wydobycia gazu występującego w złożach węgla kamiennego. Wiceminister środowiska Piotr Woźniak zaproponował także wprowadzenie dodatkowej stawki podatku węglowodorowego na poziomie 0 proc., gdyby się okazało, że łączne obciążenia fiskalne będą przekraczać 40 proc. zysków brutto. Obawy co do tego, że obciążenia mogą okazać się większe niż 40 proc. ma także Mikołaj Budzanowski.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności