REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Co dalej z polskimi łupkami?

polskielupki.pl
2013-05-29 / 09:48
Co dalej z polskimi łupkami?

Dziś rano przedstawiciele ministerstw spotkają się, aby omówić kształt nowego Prawa geologicznego i górniczego (Pgig), kluczowego m in. dla firm zainteresowanych poszukiwaniem i wydobyciem gazu i ropy z łupków.

Jak przypomina „Puls Biznesu” zgody pomiędzy ministerstwami nie ma. Po jednej stronie jest resort środowiska, a po drugiej ministerstwo finansów, który skrytykował zapisy odnośnie NOKE, które ma być pasywnym inwestorem w każdym przedsięwzięciu koncesyjnym.

NOKE to Narodowy Operator Kopalin Energetycznych, czyli nowy państwowy podmiot wprowadzany do prawa. Jego właścicielami będą Bank Gospodarstwa Krajowego i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Dla części inwestorów w branży węglowodorowej NOKE to kwestia dyskusyjna, wolałyby one minimalizację roli operatora w branży, na rzecz mechanizmów podatkowych.

W południe podczas konferencji prasowej poznamy najnowsze ustalenia resortów w sprawie kształtu prawa geologicznego i górniczego.
Słowa kluczowe: gaz łupkowy, polskie łupki

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności