REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Co dalej z polskimi łupkami?

polskielupki.pl
2013-05-29 / 09:48
Co dalej z polskimi łupkami?

Dziś rano przedstawiciele ministerstw spotkają się, aby omówić kształt nowego Prawa geologicznego i górniczego (Pgig), kluczowego m in. dla firm zainteresowanych poszukiwaniem i wydobyciem gazu i ropy z łupków.

Jak przypomina „Puls Biznesu” zgody pomiędzy ministerstwami nie ma. Po jednej stronie jest resort środowiska, a po drugiej ministerstwo finansów, który skrytykował zapisy odnośnie NOKE, które ma być pasywnym inwestorem w każdym przedsięwzięciu koncesyjnym.

NOKE to Narodowy Operator Kopalin Energetycznych, czyli nowy państwowy podmiot wprowadzany do prawa. Jego właścicielami będą Bank Gospodarstwa Krajowego i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Dla części inwestorów w branży węglowodorowej NOKE to kwestia dyskusyjna, wolałyby one minimalizację roli operatora w branży, na rzecz mechanizmów podatkowych.

W południe podczas konferencji prasowej poznamy najnowsze ustalenia resortów w sprawie kształtu prawa geologicznego i górniczego.
Słowa kluczowe: gaz łupkowy, polskie łupki

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności