REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Bez wody nie ma łupków

polskielupki.pl
2013-06-12 / 09:57
Bez wody nie ma łupków

Firmy poszukujące gazu łupkowego mogą mieć problemy z dostępem do wód, które są niezbędne na ostatnim etapie wierceń – tzw. szczelinowaniu.

Określaniem zasobów wody podziemnej, mieli zająć się geolodzy, którzy jak do tej pory udokumentowali je dla 60 proc. powierzchni kraju. Problem w tym, że potencjalne złoża gazu zbiegają się z miejscami, o których brak jeszcze informacji, co do ich zasobów wodnych. Sprawą ma się zająć Państwowy Instytut Geologiczny, ale może to potrwać nawet do 2018 roku, co może przez następne pięć lat znacznie utrudnić prace koncernom.

Zdaniem przedstawicieli PIG, nie ma takiej obawy, ponieważ regiony, w których odwierty będą lub są już prowadzone, zostaną w pierwszej kolejności poddane dokumentowaniu zasobów. Badanie tych regionów ma się zakończyć w latach 2014-2015.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności