REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Prawo łupkowe pod czujnym okiem branży

polskielupki.pl
2013-07-05 / 09:55
Prawo łupkowe pod czujnym okiem branży

Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego reprezentująca interesy firm, które inwestują w poszukiwanie gazu łupkowego wniosła swoje uwagi do projektu prawa geologicznego.

Zdaniem branży projekt zmian rodzi zbyt duże ryzyko po stronie inwestorów, o czym zresztą mogą świadczyć ostatnie decyzje o wycofaniu się z naszego kraju takich firm jak: Marathon, ExxonMobil czy Talisman.

Zastrzeżenia OPPPW odnosiły się również do przepisów związanych z koncesjami wydobywczymi. Wg organizacji są nieprecyzyjne i mogą być wykorzystywane do przydzielania ich wg uznania. Wątpliwości nie ominęły działalności NOKE (Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych) oraz sposobu przedłużania okresów poszukiwawczo-rozpoznawczych. Proponowany projekt prawa geologicznego zakłada, że może on być przedłużony tylko raz i tylko na dwa lata, co zdaniem OPPPW kłóci się z faktem, że zagospodarowanie złóż jest długotrwałe

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności