REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Europa Środkowa musi zabiegać o wsparcie dla gazu łupkowego

polskielupki.pl
2013-07-24 / 09:52
Europa Środkowa musi zabiegać o wsparcie dla gazu łupkowego

Polska wraz z pozostałymi krajami środkowoeuropejskimi powinna wspólnie wspierać odrzucenie niekorzystnych uregulowań środowiskowych, które mogą utrudnić czy też wpłynąć na wzrost kosztów rozwoju tego sektora.

Polska i Rumunia należą do państw, które w regionie środkowoeuropejskim kładą szczególny nacisk na poszukiwanie gazu i ropy ze złóż niekonwencjonalnych.

Zdaniem specjalistów, dyplomacje tych krajów powinny dążyć do zablokowania ewentualnych unijnych uregulowań, które mogłyby utrudniać wydobycie surowców niekonwencjonalnych.

W Polsce nasz gazowy potentat PGNiG jest zdeterminowany i zamierza za dwa lata wydobywać komercyjnie gaz łupkowy. Również rumuński rząd liczy na jak najszybsze wydobycie gazu w ten sposób. Ma to być możliwe dzięki umowie zawartej z Chevronem, która zakłada rozpoznanie i wydobycie surowca w północno – wschodniej części tego kraju.

Z szacunków US Energy Information Administration (EIA) wynika, że kraje środkowoeuropejskie jak Rumunia, Bułgaria i Węgry posiadają łącznie 538 mld metrów sześc. gazu łupkowego.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności