REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wielka Brytania chce rozmawiać o łupkach

polskielupki.pl
2013-08-05 / 09:33
Wielka Brytania chce rozmawiać o łupkach

Dziś w Warszawie pojawi się brytyjski minister środowiska Owen Paterson, przyleci na spotkanie z naszym ministrem odpowiadającego resortu - Marcinem Korolcem. Panowie będę rozmawiać o polskich inwestycjach łupkowych i rozwiązania prawnych stosowanych w zakresie wydobywania tego niekonwencjonalnego surowca.

Wielka Brytania podobnie jak Polska chce również eksploatować łupki na skalę komercyjną. Brytyjczyków interesują zwłaszcza nasze regulacje w zakresie poszukiwania i wydobywania gazu z łupków.

Anglia to przykład kraju, w którym wprowadzono ulgi podatkowe dla firm poszukujących i eksploatujących złoża gazu z łupków. Ustalono również, że część zysków będzie trafiać do społeczności lokalnych.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności