REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wielka Brytania chce rozmawiać o łupkach

polskielupki.pl
2013-08-05 / 09:33
Wielka Brytania chce rozmawiać o łupkach

Dziś w Warszawie pojawi się brytyjski minister środowiska Owen Paterson, przyleci na spotkanie z naszym ministrem odpowiadającego resortu - Marcinem Korolcem. Panowie będę rozmawiać o polskich inwestycjach łupkowych i rozwiązania prawnych stosowanych w zakresie wydobywania tego niekonwencjonalnego surowca.

Wielka Brytania podobnie jak Polska chce również eksploatować łupki na skalę komercyjną. Brytyjczyków interesują zwłaszcza nasze regulacje w zakresie poszukiwania i wydobywania gazu z łupków.

Anglia to przykład kraju, w którym wprowadzono ulgi podatkowe dla firm poszukujących i eksploatujących złoża gazu z łupków. Ustalono również, że część zysków będzie trafiać do społeczności lokalnych.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności