REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

7 osób oskarżonych za łapówkarstwo

polskielupki.pl
2013-08-06 / 09:46
7 osób oskarżonych za łapówkarstwo

Prokuratorzy oskarżyli 7 osób, które są podejrzewane się o branie łapówek w zamian za wydawanie koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego. Jak poinformował portal TVN24 do sądu rejonowego w Warszawie trafił już akt oskarżenia wobec podejrzanych.

Sprawa dotyczy przyznawania koncesji na wydobycie gazu łupkowego. Warszawska Prokuratura Apelacyjna oskarża siedem osób o wręczanie i przyjmowanie łapówek w tej sprawie. 

Oskarżenia dotyczą trzech osób z resortu w Departamencie Geologii i Koncesji, a także prywatnych podmiotów gospodarczych, które poszukują gazu łupkowego.

Wysokość wręczanych łapówek szacuje się od 13 tysięcy złotych do blisko 55 tysięcy. Jak ustalił portal tvn24.pl. oskarżeniem objęto byłą dyrektorkę z resortu środowiska, dwóch pracowników ministerstwa oraz przedstawicieli firm – razem siedem osób.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności