REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupki w Polsce: Zagraniczne koncerny nie boją współpracować się z partnerami

polskielupki.pl
2013-08-27 / 09:42
Łupki w Polsce: Zagraniczne koncerny nie boją współpracować się z partnerami

Firmy, które w Polsce poszukują gazu łupkowego chętnie odsprzedają swoje udziały w koncesjach. To nie tylko sposób na pozyskanie kapitału, ale również możliwość skorzystania z doświadczenia partnera i dostęp do technologii oraz wiedzy jaką dysponuje.

Przykładów tego typu ruchów na rynku koncesji jest wiele. Ze współpracy partnerskiej znany jest m.in. San Leon, który zawarł umowę z amerykańską firmą Aspect Energy. W tym roku spółka pozyskała także do współpracy rumuński koncern państwowy Romgaz oraz firmę Wisent Oil.

Inne przykłady to ExxonMobil, który zaprosił do współpracy francuskiego Totala, amerykański Marathon Oil i jego współpraca z japońskim Mitsui czy z kanadyjskim Nexen. Swoje udziały odsprzedał również BNK Petroleum austriackiej firmie RAG i włoskiej Sorgenii.

Mniej skłonne do współpracy są polskie podmioty. Rodzime koncerny jak PGNiG czy Orlen na razie poszukują gazu łupkowego same. Ten pierwszy planuje jednak sprzedaż udziałów w koncesjach łupkowych.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności