REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Projekt unijnej dyrektywy zagrozi rozwojowi łupków w Europie?

polskielupki.pl
2013-09-06 / 09:49
Projekt unijnej dyrektywy zagrozi rozwojowi łupków w Europie?

Już w najbliższą środę będzie miało miejsce głosowanie ws. dyrektywy, która zakłada pełną ocenę oddziaływania na środowisko podczas poszukiwań gazu łupkowego.

Zdaniem polskich europosłów i producentów gazu przyjęcie dyrektywy może oznaczać zatrzymanie projektów inwestycyjnych w Europie.

Projekt dyrektywy ws. oceny skutków inwestycji na środowisko zakłada objęcie odwiertów poszukiwawczych wymogiem pełnej oceny wpływu na środowisko. W opinii międzynarodowej organizacji, która zrzesza producentów gazu i ropy może to nie tylko wpłynąć na rozbudowanie biurokracji łupkowej, ale również zwiększyć koszty związane z poszukiwaniami a nawet wstrzymać projekty łupkowe w całej Unii Europejskiej.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności