REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Soros wierzy w polskie łupki

e-petrol.pl
2013-09-16 / 09:49
Soros wierzy w polskie łupki

Jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, George Soros, postawił na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce w 2010 r. Uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonweniowanego surowca w Polsce

Jak pisze Michał Duszczyk w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Soros, który ma udziały w firmach, które dysponują w sumie aż 30 koncesjami, konsekwentnie przejmuje spółki i ściąga kolejnych inwestorów.
Soros stawia na łupki i wierzy w swój plan biznesowy - jest przekonany, podobnie jak Stany Zjednoczone, że tak i Europa może dzięki niekonwencjonalnym surowcom osiągnąć efekt przyspieszenia gospodarczego. 


Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności