REKLAMA
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Będą zmiany w przepisach o gazie łupkowym?

polskielupki.pl
2013-09-26 / 09:21
Będą zmiany w przepisach o gazie łupkowym?

Polscy europosłowie wszczęli alarm w sprawie możliwych zmian w przepisach dotyczących gazu łupkowego. W „Gazecie Wyborczej” czytamy, iż Komisja Europejska chce przeforsować niekorzystne dla nas unijne przepisy o gazie łupkowym.

Zwolennicy gazu z łupków są zdania, że dotychczasowe przepisy UE są wystarczające, tymczasem Komisja Europejska proponuje wprowadzenie przepisów, które utrudnią lub uniemożliwią poszukiwanie i wydobycie z łupków.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” do zmian prawa może posłużyć końcowy raport z prowadzonych w tym roku konsultacji społecznych w sprawie gazu łupkowego. Nieoficjalnie wiadomo, że 66 proc. respondentów z całej UE opowiedziało się za wydobywaniem gazu z łupków, jednak połowa z badanych poparła wydobycie z pewnymi ograniczeniami. Komisja zdecydowała się ważyć głosy na podstawie liczby mieszkańców danego kraju, co spowoduje, iż np. głosy 8 osób z Malty, Grecji i Łotwy głosujących przeciwko wydobyciu gazu łupkowego zrównają się głosom 12 tys. Polaków za wydobyciem gazu.

Ze szczegółami dyskusyjnej metodologii, dotyczącej opracowania oraz samej ankiety można zapoznać się dziś w „Gazecie Wyborczej” na stronie 16.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności