REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

polskielupki.pl
2013-10-14 / 09:10
Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

Zdaniem Konfederacji Lewiatan i europejskich organizacji pracodawców Eurochambers oraz Businesseurope zmiany dotyczące dyrektywy w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne stanowią krok wstecz w procesie usuwania ciężarów administracyjnych.

W opinii pracodawców ich skutkiem może być mniejsza liczba nowych projektów mających na celu rozwój infrastruktury państw członkowskich Unii Europejskiej.                          

Nowe przepisy mogą utrudnić m.in. przeprowadzanie przez inwestorów obowiązkowej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, dokonywanej na etapie poszukiwania i wydobywania zasobów węglowodorów, w tym m.in. ropy naftowej i gazu łupkowego. 

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności