REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

polskielupki.pl
2013-10-14 / 09:10
Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

Zdaniem Konfederacji Lewiatan i europejskich organizacji pracodawców Eurochambers oraz Businesseurope zmiany dotyczące dyrektywy w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne stanowią krok wstecz w procesie usuwania ciężarów administracyjnych.

W opinii pracodawców ich skutkiem może być mniejsza liczba nowych projektów mających na celu rozwój infrastruktury państw członkowskich Unii Europejskiej.                          

Nowe przepisy mogą utrudnić m.in. przeprowadzanie przez inwestorów obowiązkowej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, dokonywanej na etapie poszukiwania i wydobywania zasobów węglowodorów, w tym m.in. ropy naftowej i gazu łupkowego. 

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności