REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

polskielupki.pl
2013-10-14 / 09:10
Ocena oddziaływania na środowisko zniechęci inwestorów?

Zdaniem Konfederacji Lewiatan i europejskich organizacji pracodawców Eurochambers oraz Businesseurope zmiany dotyczące dyrektywy w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne stanowią krok wstecz w procesie usuwania ciężarów administracyjnych.

W opinii pracodawców ich skutkiem może być mniejsza liczba nowych projektów mających na celu rozwój infrastruktury państw członkowskich Unii Europejskiej.                          

Nowe przepisy mogą utrudnić m.in. przeprowadzanie przez inwestorów obowiązkowej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, dokonywanej na etapie poszukiwania i wydobywania zasobów węglowodorów, w tym m.in. ropy naftowej i gazu łupkowego. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności