REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

polskielupki.pl
2013-10-16 / 09:36
Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

Inwestorzy łupkowi liczą na szersze złagodzenie przepisów środowiskowych, związanych z poszukiwaniem gazu. Co prawda dwa miesiące temu weszło w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, ale branża oczekuje więcej.

Michał Duszczyk na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pisze, że część terenów, na których prowadzone są poszukiwania gazu, znajduje się na obszarach Natura 2000, dlatego branża liczy na złagodzenie przepisów środowiskowych. Obecnie firmy, które szukają gazu choćby w okolicach tych regionów, muszą przeprowadzać bardzo rygorystyczne procedury środowiskowe. 

To podraża i opóźnia łupkowe inwestycje. Branża gazowa sugeruje by  badania sejsmiczne na terenach Natura 2000 były zaliczane do przedsięwzięć, dla których nie będzie wymagana decyzja środowiskowa.

Szerzej o postulatach i oczekiwaniach branży łupkowej w „Dzienniki Gazecie Prawnej” na stronie B5.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności