REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

polskielupki.pl
2013-10-16 / 09:36
Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

Inwestorzy łupkowi liczą na szersze złagodzenie przepisów środowiskowych, związanych z poszukiwaniem gazu. Co prawda dwa miesiące temu weszło w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, ale branża oczekuje więcej.

Michał Duszczyk na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pisze, że część terenów, na których prowadzone są poszukiwania gazu, znajduje się na obszarach Natura 2000, dlatego branża liczy na złagodzenie przepisów środowiskowych. Obecnie firmy, które szukają gazu choćby w okolicach tych regionów, muszą przeprowadzać bardzo rygorystyczne procedury środowiskowe. 

To podraża i opóźnia łupkowe inwestycje. Branża gazowa sugeruje by  badania sejsmiczne na terenach Natura 2000 były zaliczane do przedsięwzięć, dla których nie będzie wymagana decyzja środowiskowa.

Szerzej o postulatach i oczekiwaniach branży łupkowej w „Dzienniki Gazecie Prawnej” na stronie B5.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności