REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wygasają koncesje łupkowe

polskielupki.pl
2013-10-23 / 09:19
Wygasają koncesje łupkowe

Do końca przyszłego roku wygaśnie co druga koncesja na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. „Dziennik Gazeta Prawna” ustalił, że firmy operujące w tym segmencie nie zrezygnują z poszukiwań.

W tym roku skończy się ważność 12 licencji wydanych firmom przez Ministerstwo Środowiska kilka lat temu. A już w 2014 r. wygasnąć ma kolejnych 40. „Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że jeśli spółki ich nie przedłużą, to połowa spośród 105 wydanych dotąd koncesji łupkowych wróci do resortu, a to mogłoby oznaczać zahamowanie poszukiwań.

Gazeta ustaliła, że prawdopodobnie liczba wydanych do tej pory koncesji może się zmniejszyć, ale większość z wygasających licencji będzie odnowionych.

Przeszkodą na drodze do szybkiego wydobycia gazu łupkowego w Polsce jest brak regulacji prawnych dotyczących opodatkowania wydobycia oraz przyszłego systemu koncesyjnego. To sprawia, że część spółek spowolnia prace poszukiwawcze i wciąż się waha w sprawie przedłużenia licencji. 

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności