REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Nowe wiercenie Orlenu

polskielupki.pl
2013-11-19 / 09:42
Nowe wiercenie Orlenu

PKN Orlen rozpoczął wiercenie kolejnego pionowego odwiertu poszukiwawczego. Prace są prowadzone na koncesji Wodynie-Łuków na terenie gminy Stoczek Łukowski.

PKN Orlen rozpoczął wiercenie 9. odwiertu w poszukiwaniu gazu łupkowego. Spółka rozpoczęła prace na koncesji odkupionej w 2012 r. od firmy ExxonMobil.

Prace na terenie odwiertu Stoczek OU-1 potrwają ok. 50 dni. Planowana głębokość otworu to 3070 m. Celem wiercenia jest pobranie do badań próbek rdzenia z perspektywicznych warstw skalnych. 

Wyniki laboratoryjnej analizy skał z odwiertu będą podstawą do podjęcia przez koncern decyzji o kolejnych etapach prac w ramach tej koncesji, podano dalej.
Słowa kluczowe: Orlen, OU-1, Stoczek, Wodynie-Łuków

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności