REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Nowe wiercenie Orlenu

polskielupki.pl
2013-11-19 / 09:42
Nowe wiercenie Orlenu

PKN Orlen rozpoczął wiercenie kolejnego pionowego odwiertu poszukiwawczego. Prace są prowadzone na koncesji Wodynie-Łuków na terenie gminy Stoczek Łukowski.

PKN Orlen rozpoczął wiercenie 9. odwiertu w poszukiwaniu gazu łupkowego. Spółka rozpoczęła prace na koncesji odkupionej w 2012 r. od firmy ExxonMobil.

Prace na terenie odwiertu Stoczek OU-1 potrwają ok. 50 dni. Planowana głębokość otworu to 3070 m. Celem wiercenia jest pobranie do badań próbek rdzenia z perspektywicznych warstw skalnych. 

Wyniki laboratoryjnej analizy skał z odwiertu będą podstawą do podjęcia przez koncern decyzji o kolejnych etapach prac w ramach tej koncesji, podano dalej.
Słowa kluczowe: Orlen, OU-1, Stoczek, Wodynie-Łuków

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności