REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Korzystne wyniki szczelinowania San Leon

polskielupki.pl
2013-11-27 / 09:47
Korzystne wyniki szczelinowania San Leon

San Leon w komunikacie prasowym podał, że San Leon z sukcesem wykonał pionowe szczelinowanie hydrauliczne w odwiercie Lewino-1G2 w ramach koncesji Gdańsk.

San Leon Energy, grupa specjalizująca się w poszukiwaniach gazu ziemnego w skałach łupkowych, uzyskała przepływ gazu ziemnego podczas wykonywania tzw. zabiegu szczelinowania hydraulicznego w pionowym odwiercie o nazwie Lewino-iG2 znajdującym się na zachód od Trójmiasta. 

Spółka poinformowała, że uzyskano przepływ gazu, a wyniki szczelinowania przekroczyły oczekiwania. San Leon czeka teraz na dalsze dane i testy przepływu. Wyniki testów nie przesądzają jednak jeszcze o tym, czy będzie możliwa przemysłowa eksploatacja gazu z wykonanego odwiertu lub chociażby na obszarze koncesji, na której się on znajduje. 

Szerzej temat wydobycia gazu z łupków na Pomorzy opisuje środowa „Rzeczpospolita”.
Słowa kluczowe: gaz, Gdańsk, szczelinowanie

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności