REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

NOKE – regulator zaangażowany w ryzyko

polskielupki.pl
2013-11-28 / 09:38
NOKE – regulator zaangażowany w ryzyko

W „Pulsie Biznesu” można dziś poznać zdanie Andrzeja Sikory prezesa Instytutu Studiów Energetycznych na temat roli Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych.

Zdaniem Sikory NOKE jako udziałowiec każdego przedsięwzięcia koncesyjnego ma dzielić ryzyko z partnerami prywatnymi, przy ograniczeniu udziału pieniędzy publicznych do 5 proc. W ten sposób jednak będzie miał dostęp do informacji o planie finansowym, przebiegu poszukiwań geologicznych, ich efektach, rozpoczęciu wydobycia itp. 

W takim układzie NOKE stanie się tworem dublującym wiele działań, które polskie prawo zapisało dla organu koncesyjnego. To quasi-regulator, dodatkowo zaangażowany w ryzyko inwestycyjne. 
Słowa kluczowe: Andrzej Sikora, NOKE, regulator

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności