REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ekologia kontra gaz łupkowy

Polskielupki.pl
2013-12-18 / 09:41
Ekologia kontra gaz łupkowy

Jaki wpływ na środowisko mają stosowane technologie wydobycia gazu łupkowego? Takie pytanie ostatnio pojawia się coraz częściej.

Ministerstwo Środowiska na razie wydając opinie bazowało na zagranicznych przykładach, teraz jednak w celu uzyskania wiarygodnych informacji o uwarunkowaniach środowiskowych towarzyszących udostępnianiu gazu z łupków w polskich warunkach resort podjął się przeprowadzenia takiej weryfikacji. 

Celem projektu, o którym szerzej można przeczytać na łamach „Rzeczpospolitej”, będzie wskazanie optymalnych, z punktu widzenia przepisów prawa, uwarunkowań geologicznych i technologii prowadzenia prac rozpoznawczych. 


Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności