REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jest nowy Główny Geolog Kraju

polskielupki.pl
2013-12-19 / 12:42
Jest nowy  Główny  Geolog  Kraju

W czwartek Donald Tusk powołał na stanowisko wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju Sławomira Brodzińskiego, który do tej pory był szefem służby cywilnej. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Woźniaka.

Minister środowiska Maciej Grabowski w rozmowie dla PAP powiedział, że Brodziński ma wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o geologię, był m.in. dyrektorem w Wyższym Urzędzie Górniczym. Z zapowiedzi ministra wynika także, że z nowym wiceministrem przyspieszą prace nad projektem ustawy o wydobyciu gazu z łupków.

Powołanie Brodzińskiego na stanowisku Głównego Geologa Kraju to kolejny etap zmian personalnych w resorcie po tym, gdy pod koniec listopada premier Donald Tusk odwołał ministra środowiska Marcina Korolca. Grabowski potwierdził wczorajsze informacje PAP, że odwołał również wiceministrów środowiska Anetę Wilmańska i Beatę Jaczewską.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności