REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jest nowy Główny Geolog Kraju

polskielupki.pl
2013-12-19 / 12:42
Jest nowy  Główny  Geolog  Kraju

W czwartek Donald Tusk powołał na stanowisko wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju Sławomira Brodzińskiego, który do tej pory był szefem służby cywilnej. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Woźniaka.

Minister środowiska Maciej Grabowski w rozmowie dla PAP powiedział, że Brodziński ma wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o geologię, był m.in. dyrektorem w Wyższym Urzędzie Górniczym. Z zapowiedzi ministra wynika także, że z nowym wiceministrem przyspieszą prace nad projektem ustawy o wydobyciu gazu z łupków.

Powołanie Brodzińskiego na stanowisku Głównego Geologa Kraju to kolejny etap zmian personalnych w resorcie po tym, gdy pod koniec listopada premier Donald Tusk odwołał ministra środowiska Marcina Korolca. Grabowski potwierdził wczorajsze informacje PAP, że odwołał również wiceministrów środowiska Anetę Wilmańska i Beatę Jaczewską.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności