REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

polskielupki.pl
2014-01-03 / 09:40
Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

Z końcem 2013 roku wygasła umowa pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a KGHM, PGE, Tauronem i Enea w sprawie poszukiwań i wydobycia gazu z łupków na pomorskiej koncesji Wejherowo. Jak podaje piątkowy „Parkiet” w przyszłości współpraca może być jednak kontynuowana.

Z wypowiedzi osób związanych z PGE można wywnioskować, że temat łupkowej współpracy pozostaje otwarty, spółka jest zainteresowana uczestnictwem w projektach wydobycia węglowodorów niekonwencjonalnych, bo ma już elektrownie gazowe i planuje budowę kolejnych. 

Z kolei Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei, na nasze pytanie o dalszy udział spółki w wydobyciu gazu z łupków odpowiada, że spółka nie wyklucza żadnego scenariusza dotyczącego współpracy. Podobnie jak przedstawiciele Tauronu i KGHM.

Więcej na ten temat można dziś przeczytać w „Parkiecie”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności