REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

polskielupki.pl
2014-01-03 / 09:40
Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

Z końcem 2013 roku wygasła umowa pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a KGHM, PGE, Tauronem i Enea w sprawie poszukiwań i wydobycia gazu z łupków na pomorskiej koncesji Wejherowo. Jak podaje piątkowy „Parkiet” w przyszłości współpraca może być jednak kontynuowana.

Z wypowiedzi osób związanych z PGE można wywnioskować, że temat łupkowej współpracy pozostaje otwarty, spółka jest zainteresowana uczestnictwem w projektach wydobycia węglowodorów niekonwencjonalnych, bo ma już elektrownie gazowe i planuje budowę kolejnych. 

Z kolei Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei, na nasze pytanie o dalszy udział spółki w wydobyciu gazu z łupków odpowiada, że spółka nie wyklucza żadnego scenariusza dotyczącego współpracy. Podobnie jak przedstawiciele Tauronu i KGHM.

Więcej na ten temat można dziś przeczytać w „Parkiecie”.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności