REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

polskielupki.pl
2014-01-03 / 09:40
Wydobycie łupków może jeszcze połączyć

Z końcem 2013 roku wygasła umowa pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a KGHM, PGE, Tauronem i Enea w sprawie poszukiwań i wydobycia gazu z łupków na pomorskiej koncesji Wejherowo. Jak podaje piątkowy „Parkiet” w przyszłości współpraca może być jednak kontynuowana.

Z wypowiedzi osób związanych z PGE można wywnioskować, że temat łupkowej współpracy pozostaje otwarty, spółka jest zainteresowana uczestnictwem w projektach wydobycia węglowodorów niekonwencjonalnych, bo ma już elektrownie gazowe i planuje budowę kolejnych. 

Z kolei Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei, na nasze pytanie o dalszy udział spółki w wydobyciu gazu z łupków odpowiada, że spółka nie wyklucza żadnego scenariusza dotyczącego współpracy. Podobnie jak przedstawiciele Tauronu i KGHM.

Więcej na ten temat można dziś przeczytać w „Parkiecie”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności