REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Tańsza energia dzięki łupkom

polskielupki.pl
2014-01-08 / 09:25
Tańsza energia dzięki łupkom

Capital Spreads powołując się na oceny menedżerów londyńskich funduszy inwestycyjnych podał, że wydobycie gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii może obniżyć wysokość rachunków za energię dla Brytyjczyków.

Z informacji podanej przez PAP wynika, że badaniem objęto 200 menedżerów funduszy inwestycyjnych działających w londyńskim City. 59 proc. spośród nich jest zdania, że wydobycie gazu łupkowego może przełożyć się na spadek kosztów energii dla Brytyjczyków. Zdaniem 36 proc. badanych nie będzie to miało żadnego wpływu na ceny energii.

Wyniki badania mogą wpłynąć na poprawę postrzegania wydobycia gazu łupkowego przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, bowiem w ostatnich miesiącach wzrosły cen energii na wyspach.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności