REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Tańsza energia dzięki łupkom

polskielupki.pl
2014-01-08 / 09:25
Tańsza energia dzięki łupkom

Capital Spreads powołując się na oceny menedżerów londyńskich funduszy inwestycyjnych podał, że wydobycie gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii może obniżyć wysokość rachunków za energię dla Brytyjczyków.

Z informacji podanej przez PAP wynika, że badaniem objęto 200 menedżerów funduszy inwestycyjnych działających w londyńskim City. 59 proc. spośród nich jest zdania, że wydobycie gazu łupkowego może przełożyć się na spadek kosztów energii dla Brytyjczyków. Zdaniem 36 proc. badanych nie będzie to miało żadnego wpływu na ceny energii.

Wyniki badania mogą wpłynąć na poprawę postrzegania wydobycia gazu łupkowego przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, bowiem w ostatnich miesiącach wzrosły cen energii na wyspach.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności