REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Tańsza energia dzięki łupkom

polskielupki.pl
2014-01-08 / 09:25
Tańsza energia dzięki łupkom

Capital Spreads powołując się na oceny menedżerów londyńskich funduszy inwestycyjnych podał, że wydobycie gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii może obniżyć wysokość rachunków za energię dla Brytyjczyków.

Z informacji podanej przez PAP wynika, że badaniem objęto 200 menedżerów funduszy inwestycyjnych działających w londyńskim City. 59 proc. spośród nich jest zdania, że wydobycie gazu łupkowego może przełożyć się na spadek kosztów energii dla Brytyjczyków. Zdaniem 36 proc. badanych nie będzie to miało żadnego wpływu na ceny energii.

Wyniki badania mogą wpłynąć na poprawę postrzegania wydobycia gazu łupkowego przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, bowiem w ostatnich miesiącach wzrosły cen energii na wyspach.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności