REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Za dwa tygodnie projekt ustawy o łupkach

polskielupki.pl
2014-02-06 / 09:46
Za dwa tygodnie projekt ustawy o łupkach

Podczas wspólnej konferencji prasowej Donalda Tuska z ministrem środowiska Maciejem Grabowskim, premier zapowiedział projekt zmian ustawy o łupkach.

Z istotnych informacji dla branży najważniejsze jest to, że jeszcze w lutym - w ciągu dwóch tygodni minister środowiska ma przedstawić na Radzie Ministrów kompleksową ustawę regulującą kwestię poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

Ponadto podczas konferencji, premier zapowiedział, iż rząd będzie dążyć do uproszczenia procedur związanych z wydobyciem gazu łupkowego. Jak zapewnił Tusk, ta kwestia jest dla rządu priorytetem. Dlatego też, nowo powołany minister ma za zadanie przyspieszyć prac, które wpłyną wydobycie gazu. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności