REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Zadania NOKE przejmie WUG, który dostanie wsparcie kadrowe

polskielupki.pl
2014-02-10 / 09:55
Zadania NOKE przejmie WUG, który dostanie wsparcie kadrowe

Po tym jak okazało się, że planowana instytucja nadzorująca poszukiwania gazu łupkowego - NOKE jednak nie powstanie, w branży nie milkną głosy, że to kompletnie pozbawi jakiejkolwiek kontroli nad eksploatacją i poszukiwaniami surowca w naszym kraju.

Funkcję sprawującą kontrolę nad poszukiwaniami ma przejąć Wyższy Urząd Górniczy,  a w sprostanie temu zadaniu ma pomóc zwiększenie liczby specjalistów w terenie.

Wzmocnienie kadrowe w głównej mierze dotyczyć będzie okręgowych urzędów górniczych, na których terenie trwają poszukiwania gazu z łupków. Urząd liczyłby na co najmniej kilkanaście nowych etatów – specjalistów, którzy będą zajmować się wyłącznie tym obszarem.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności